PRODUKCJA

Od pola do butelki

Uprawiane, zebrane i destylowane na Pomorzu

Nasze gospodarstwo położone jest na Pomorzu, w odległości 20 km od wybrzeża Bałtyku. Otoczeni przez pola i lasy, z dala od dużych ośrodków przemysłowych, staramy się w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Wszystko, co kryją w sobie nasze destylaty pochodzi właśnie stąd. To tu powstaje również nasz wyjątkowy olej rzepakowy. Właśnie dlatego, czując ogromną więź z miejscem, w którym żyjemy, nazwaliśmy nasze produkty po prostu „Podole Wielkie”.

Nasze pola na Twoim stole

Decydując się na tworzenie własnych wyrobów wiedzieliśmy, że muszą one być autentyczne, tworzone w pełni samodzielnie, w jednym miejscu. Stąd nasze hasło ,,od pola do butelki’’. Ta filozofia pozwala nam nie tylko na promowanie lokalnej atmosfery, ale także daje nam pewność, że w przezroczystościach butelek kryją się smaki i aromaty najwyższej próby, a zawartość każdej z nich jest wyjątkowa.

Wykorzystywane w produkcji surowce pochodzą z naszych pól, a my jako jedni z nielicznych kontrolujemy w pełni ich drogę do finalnych produktów. Wierzymy, że dzięki temu mamy pełną wiedzę o tym, co trafia w ręce naszych klientów.

Magia tworzenia

Wszystko zaczyna się na polu, gdzie z wielką starannością uprawiamy zboża i ziemniaki. Zebrane surowce fermentujemy, a następnie destylujemy powoli, bez pośpiechu, w pękatej, miedzianej kolumnie. Bacznie przyglądamy się całemu procesowi poświęcając mu należytą uwagę. Dzięki temu nasze finalne produkty mogą mieć prosty skład – to właściwie tylko destylat i woda. Wierzymy, że magia smaku tkwi w prostocie, a my każdorazowo staramy się wydobywać prawdziwą esencję z zebranych i wykorzystywanych surowców. Alkohole Podole Wielkie nie zawierają żadnych dodatków, nie są filtrowane, a gotowy destylat jest butelkowany i etykietowany ręcznie. Wszystkie nasze wyroby powstają w limitowanych edycjach. Każdy produkt to jeden rok zamknięty w butelce. Każdy jest inny, niepowtarzalny.