O NAS

Każda butelka ma
swoją historię

Podole Wielkie. Gospodarstwo. Gorzelnia.

Podole Wielkie. Gospodarstwo, Gorzelnia.

150 lat tradycji

Historia Podola Wielkiego sięga XV wieku. Od początku swojego istnienia aż do czasów II wojny światowej majątek należał do rodów niemieckich. Potem został przejęty przez Państwo, a w jego miejscu utworzono PGR. Wraz z nastaniem zmiany ustrojów jego obecnym właścicielom udało się wydzierżawić, a następnie wykupić gospodarstwo w całości.

Gorzelnia, w której tworzymy nasze produkty ma ponad 150-letnią tradycję. Od zawsze stanowiła integralną część gospodarstwa. Niegdyś była jednym z wielu obiektów tego typu, które ze swymi charakterystycznymi ceglanymi kominami były łatwo rozpoznawalnym elementem wiejskiego krajobrazu. Dziś jest jedną z nielicznych ocalałych gorzelni rolniczych. Historia tego miejsca zobowiązuje, a my cieszymy się, że możemy kontynuować dzieło naszych poprzedników.

Podole Wielkie. Gospodarstwo, Gorzelnia.

Prawdziwa rodzina

Rozwijamy się od prawie 30 lat. Jesteśmy małą firmą rodzinną, a nie wielkim globalnym koncernem. Sami ustalamy zasady. Jednak Podole Wielkie to rodzina rozumiana nie tylko dosłownie. To my oraz nasi wspaniali pracownicy. Pracujemy rzetelnie, z zaangażowaniem i pasją. Dzięki temu, a także naszej wiedzy i zdobywanemu przez lata doświadczeniu tworzymy rzeczy prawdzie wyjątkowe. To tu wspólnymi siłami dajemy początek wspaniałej historii.