KOOPERACJA

Podole Wielkie
okowity z piwa.

Podole Wielkie - kooperacja z AleBrowar

Historia prawdziwa.

„Ale jak to, wódka o smaku piwa?” – ktoś mógłby zapytać. 
Odpowiemy słowami pana Roberta Makłowicza, wygłoszonymi podczas degustacji w naszej Gorzelni:
 ”No tak, bo wódki szukamy po to, by była ona (…) jak najbardziej neutralna, natomiast okowita (…) jest po to, by właśnie mówić głosem tego z czego została zrobiona.”  
 

To jest właśnie sedno. Współpraca Piwowara i Gorzelnika. Kwintesencja piwa zamknięta w destylacie wysokoprocentowym. 

Podole Wielkie - kooperacja z AleBrowar

Z tego względu na etykietach naszych okowit z piwa piszemy: 

„To musiało się wydarzyć. AleBrowar i Gorzelnię Podole Wielkie dzielą tylko 22 km, a łączy coś więcej niż pomorskie sąsiedztwo. Rzemieślnicze metody produkcji i odwaga, aby odkrywać nowe. Tak powstała nasza wspólna okowita z piwa.”

Bardzo cieszymy się z tego spotkania i efektów współpracy.
A jak wyszły? Zapraszamy do zakupów i degustacji.
Butelka Okowita Rowing Jack, Bierbrand Podole Wielkie i Ale Browar, Okowita z piwa
Produkt wyprzedany
Okowita ROWING JACK
Okowita Podole Wielkie ROWING JACK - "Każdy pirat pali fajkę,...

Okowita z piwa ROWING JACK

„Każdy pirat pali fajkę, każdy pije rum- jamajkę” śpiewał kiedyś pewien smok. My wybraliśmy inną drogę. Chwyciliśmy za wiosła i razem w Jackiem udaliśmy się w nieznane. Kompas i mapa zostały w domu. Prowadził nas nos. Na początku tereny były znajome. Zanurzyliśmy się w chmielu, by po chwili dotrzeć do strefy tropikalnej, gdzie grejpfruty i inne owoce kusiły nas swoją soczystością. Ulegliśmy tej pokusie. Z zachłannością wgryźliśmy się w te smaki. W ustach świeżość chmielu mieszała się, gorzką nutą grejpfruta, słodyczą pomelo. To wszystko pięknie dopełniały piwne nuty uzupełnione o kuszący smak lukrecji. Pełni wrażeń dobrnęliśmy do końca podróży. Rowing Jack musiał odszukać drogę wśród gwiazd anyżu, dalej biegła ona przez iglasty las wypełniony aromatami żywicy.

Butelka Okowita El Fruto, Bierbrand Podole Wielkie i Ale Browar
Okowita EL FRUTO
219.99 
Okowita z piwa, El Fruto, Podole Wielkie i AleBrowar. W...

Okowita z piwa EL FRUTO

Mango, krasnal i szalony lemur. Tutaj nic nie jest tym, czym być się wydaje. W nosie mango w towarzystwie Mango oraz jakżeby inaczej MANGO. Później do tego grona dołącza melon ubrany w palto z liści. Zachęcone aromatem usta krzyczą: „Mango krocz za mną!” I mango kroczy, choć zostawia trochę miejsca dla piwa, gorzkiej pomarańczy, skórki brzoskwiń. To wszystko by na koniec zaprosić mandarynki. Te są jednak nieśmiałe. Do czasu… Finisz należy do nich. Poczuły miętę i razem z gorzką czekoladą stworzyły piękną klamrę z cytrusami które zdominowały początek.

Butelka Okowita Salty Barbara, Bierbrand Podole Wielkie i Ale Browar, Okowita z piwa
Produkt wyprzedany
Okowita SALTY BARBARA
Okowita Salty Barbara nie udaje Greka. Jest sobą, a idąc...

Okowita z piwa SALTY BARBARA

Barbara nie udaje Greka. Jest sobą, a idąc po swoje nie bierze jeńców. W sumie to nie takie trudne, gdy dosiada się smoka. Zaintrygowała mnie, więc postanowiłem zajrzeć jej w duszę.
Aromat, który roztaczała wokół siebie budził uśmiech. Delikatne czerwone owoce łączyły się  ze śmietankową, cukierkową słodyczą, którą równoważy cierpkość liści. Pocałowała mnie zanim zdążyłem się zastanowić jak mogą smakować jej usta. Były słodkie i świeże. Czerwona porzeczka przeplatała się z miętą i dawały nadzieję na coś więcej. Choć odrobina białego pieprzu powinna mi powiedzieć co stanie się dalej. Przygryzła mi wargę a słodycz powoli zmieniała się w uczucie cierpkości, mięta dostała pieprzny pazur, a świeże porzeczki zmieniły się w taniczne wino. Salty Barbara bawiła się ze mną. Wsiadła na swojego smoka i odleciała, pozostawiając po sobie uczucie… Jeszcze się spotkamy.
Butelka okowity Hard Bride
Produkt wyprzedany
Okowita Hard Bride
Chociaż Okowita z Hard Bride to jedyna dama w tym...

Okowita z piwa HARD BRIDE

Chociaż Okowita z Hard Bride to dama w tym zestawieniu, gwarantujemy że rozłoży na łopatki niejednego faceta! Podobnie jak w przypadku tego American Barley Wine, destylat posiada należyty ciężar. W aromacie i smaku dominują nuty toffi, miodu i słonego karmelu. Szykujcie kubki smakowe!

Butelka Okowity Smoky Joe
Produkt wyprzedany
Okowita Smoky Joe
Imperial Smoky Joe ma czarne serce. Nie inaczej jest z...

Okowita z piwa SMOKY JOE

Imperial Smoky Joe ma czarne serce. Nie inaczej jest z okowitą z tego stouta.
W aromacie przydymiony, wędzony, z nutą bananową (!) W smaku dominują kawa, gorzka czekolada. W prawdziwie męskim finiszu spodziewajcie się ciemnego karmelu i owoców w gorzkiej czekoladzie!

Butelka okowity z piwa Crazy Mike
Produkt wyprzedany
Okowita Crazy Mike
Zagotowaliśmy Crazy Mike’a, legendę polskiej piwnej rewolucji! Okowita z tego...

Okowita z piwa CRAZY MIKE

Zagotowaliśmy Crazy Mike’a, legendę polskiej piwnej rewolucji! Okowita z tego double IPA, pochmielonego jak na AleBrowar przystało, aż buzuje aromatem. Nos to prawdzie bokserskie uderzenie cytrusów, kwiatów i chmielu. W ustach przepiękna owocowa słodycz świetnie zbalansowana goryczkowym finiszem.